Egynda
Položit dotaz

Klimakterický syndrom

Hypotyreóza a fytoestrogeny

Dobrý den, je mi 48 let, užívám euthyrox 50 a byl mi v lékárně na nepříjemné příznaky spojené s klimakteriem doporučen doplněk stravy FytoFem harmony. Mohu tento přípravek užívat i v případě léčby štítné žlázy? Děkuji
Irena (48 let)
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
10. 6. 2026

T hormony a fytoestrogeny

Dobrý den, je mi 48 let a uvažuji o zakoupení Meno Forte. Chci se zeptat, zdali mohu tento produkt užívat, když se léčím na hyperfunkci štítné žlázy. Užívám Thyrozol v současné době polovinu tablety třikrát týdně. Děkuji. S pozdravem Kateřina Kramářová
Kateřina (48 let)
Dobrý den,
Vzhledem k 100 mg ahwagandhy bych Vám spíše doporučil Fytofem harmony.
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
5. 6. 2026

Fytoestrogeny a warfarin?

Dobrý den, můžu užívat přípravek FytoFEM společně s warfarinem? Děkuji.
Petra (47 let)
Dobrý den,
Můžete. Příležitostně si nechte zkontrolovat u Vašeho praktického lékaře INR (to se stejně čas od času dělá).
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
4. 6. 2026

Počínající klimakterium

Dobrý den, jsem drobné postavy. Vynechala mi měsíc a půl menstruace a místo toho přišly návaly horka a úzkosti. Hned po týdnu jsem si koupila Klimakterin od Dr. Maxe (užívají se 2 tbl denně a přijde mi, že má stejné množství jetele i soji jako Fytofem). Návaly se moc nezlepšily, Klimekterin užívám cca 3 týdny. Koupila jsem si před týdnem ještě Gynex od Energy a návaly sice neustaly, ale rapidně se i zlepšila psychika. K tomu si dávám čaj z čerstvé meduňky a šalvěje. Jím anopyrin 50mg obden (dle hematoložky jsou fytoestrogeny ok). Přemýšlím, zda nahradit Klimakterin Fytofemem, jsou na něj lepší recenze. Prosím o doporučení, který typ vybrat - ten harmony? Gynex od Energy si chci nechat. Děkuji
Marcela (46 let)
Dobrý den,
Fakta (obsah fytoestrogenů a ploštičníku= látek s klinickými studiemi potvrzeným efektem na klimakterický syndrom): Není na škodu si prostudovat zhodnocení alternativní léčby klimakteria ČMAS (Česká menopauzální a andropauzální společnost) - klikněte na odkaz. Cituji: Léčba fytoestrogeny by zvláště v prvních třech měsících neměla být poddávkována, k výraznému zlepšení potíží dochází se značnou individuální rozdílností často až po 2 nebo 3 měsících užívání. Teprve pak lze při nezlepšení vazomotorických symptomů považovat léčbu za neúčinnou. Proto doporučuji 2 tablety Menoforte denně (tedy dávku 120 mg fytoestrogenů a 80 mg ploštičníku) po dobu 3 měsíců a pak se uvidí. Kdybyste si chtěla o Vašem "novém stavu" promluvit, posílám kontakt do mailu.
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
30. 5. 2026

Který produkt vybrat?

Dobrý den, na základě doporučení své gynekoložky jsem zakoupila a začala užívat přípravek Fytofem. Jsem nadšená. Ale nyní vidím (objednávám další balení), že jsou i možnosti Fytofem forte. Když se ale dívám na složení, je jiné - obsahuje jiné látky než klasický Fytofem. CHci se zeptat, zda je lepší (věk 46, návaly horka několikrát za den i v noci - zcela ustaly po Fytofemu), klasický, nebo ten Forte. Děkuji Romana
Romana (46 let)
Dobrý den,
Takhle akutně je to zatím jedno ("motor" obou je stejný/podobný - ploštičník a fytoestrogeny), ten novější (Menoforte) je koncipován tak, aby byl (po překonání cca 3-5 letého přechodového období) takovým "kamarádem v druhé polovině života ženy (vitamin K, ashwagandha). Když už píšete, počítejte s tím, že je možné (ne nutné :o) ), že Vám (kterýkoli z nich) za nějaký čas "přestane účinkovat" - to je chvíle ke zvýšení dávky (a taky k přechodu na Menoforte 1 nebo i 2 tablety). Ale to se klidně zase ozvěte a poradím. Klimakterický syndrom  
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
17. 2. 2026

Dávkování fytoestrogenů na klimakterický syndrom

Dobrý den chci se zeptat používám fytofem zelený dal mi to můj gynekolog na moje potíže a chtěla jsem se zeptat beru večer 1 tabletu můžu brát 2 denně. Děkuji za odpověď
Vera (41 let)
Dobrý den,
"Zelené" jsou 2 možnosti (F Harmony nebo F Menoforte), nicméně oba můžete dávkovat 2tbl denně. Na menopauzu jste poměrně mladá, pokud byste chtěla, napište mi ještě jednou (dotaz a vyličte mi Vaše potíže) a můžeme si smluvit telefonickou konzultaci. Doporučené čtení: klimakterický syndrom.
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
8. 2. 2026

Klimakterický syndrom - co vybrat?

Dobrý den,jediné co mi pomohlo na menoupauzu,je mi 53 roků,je menofen ale ten má teď na trhu výpadek až do února.Tak bych se chtěla zeptat,který z výrobků-fytofem harmony,nebo fytofem menoforte je pro mě vhodnější,který je účinnější a silnější,mám velké návaly,jak přes den,tak v noci a hormonální léčbu nemůžu.Popřípadě´,existuje-li jiný výrobek podobného složení jako menofen??Moc děkuji za odpověď.
Jana (53 let)
Dobrý den,
Produkt, který se Vám nedostává obsahuje 20mg extraktu z ploštičníku (Actea racemosa). Hledáte-li náhradu v řadě Fytofem, zkuste Fytofem menoforte, který v jedné tabletě obsahuje 20mg extraktu z ploštičníku (Actea racemosa), 60 mg  fytoestrogenů, 100mg ashwagandhy a mnoho dalšího. Začněte jednou tabletou denně a kdyby nestačila (posuďte tak za 10-20 dní), zvyšte dočasně dávku na 2 tablety.   studijní materiál: Klimakterický syndrom
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
23. 11. 2025

Soubor příznaků po padesátce - může za ně přechod?

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, mám delší dobu problémy: chvění nohou, pocit těžkých nohou, slabost svalů, bolest kloubů hlavně na chodidlech a při vstávání z podřepu. Prošla jsem všechna možná vyšetření jako žíly, páteř a jiné a vše bylo negativní. Mohlo by to souviset s přechodem (dle výsledků krve jsem v přechodu - nemám dělohu, pouze vaječníky, typické příznaky jako pocení, návaly ale nemám.) Pokud ano, pomohl by mi některý z produktů Fytofem? Děkuji Bánská
Ilona (54 let)
Dobrý den,
Vaše potíže jsou velmi široké a budou určitě vyžadovat další řádné vyšetřování. Nepíšete, jestli berete nějaké léky (např. statiny?), i mezi jejich vedlejšími účinky bych pátral. Vaše menopauza tyto potíže určitě může "přikrmit", ale v celku bych to na ni nesváděl. To neznamená, že nemůžete nasadit fytostrogeny, ploštičník a ashwagandhu aspoň na 3 měsíce a přesvědčit se, co se stane.
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
18. 11. 2025

Fytoestrogeny večer nebo ráno?

Dobrý den, dnes jsem si koupila Fytofem Harmony control. Užívání je uvedeno 1x večer. Je možné užívat odpoledne, po obědě? Mám stavy převážně jen večer, vnitřní neklid, divný dech, rozechvělost, bušení srdce, zhoršený šum v uších, zíma, vnitřní třes. Někdy vnitřní teplo. Děkuji.
Ivana (51 let)
Dobrý den,
Můžete klidně i odpoledne.
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
24. 10. 2025

Výběr produktu na přechod

Dobrý den, mám velké návaly a pocení ve dne i v noci. Jsem v menopauze, nechala jsem si udělat hormonální profil (FSH 93,8, LH 62,6, Estradiol 57, Progesteron 0,85). Je pro mě lepší FYTOFEM harmony+control nebo FYTOFEM Menoforte? Jaký je v nich rozdíl? Popř. je něco lepšího? Hormony nechci.
Petra (51 let)
Dobrý den,
Menoforte je modernější nástupce Harmony, takže ten. Je koncipován "dvourychlostně" - v případě potřeby lze zvýšit dávku na 2 tablety denně. V dávce 1(-2) denně je potom stavěn na mnohaleté užívání po překonání perimenopauzy (pokrývá totiž i kardio a osteo).
S pozdravem J.E.
open/close
Zobrazit odpověď
Skrýt odpověď
14. 10. 2025
© 2026 egynda.cz | Všechna práva vyhrazena.
Iniciativa: Onapharm, s.r.o. | Autoři: a JK
crossmenu-circlecross-circle