Egynda
Položit dotaz

Co je e-gynda

Egynda

E-gynda je místo pro Vaše dotazy, které slouží jako bezpečný přístav v divokých vodách internetu. Vytváříme prostor, kde se můžete zeptat na cokoliv, co se týká ženského zdraví a intimního pohodlí, žádné otázky nejsou tabu. Můžete se spolehnout na to, že každý dotaz je zodpovězen odborníkem na slovo vzatým a uvedené informace vychází ze skutečných lékařských poznatků i studií. Snažíme se vyvracet mýty a babské rady, které kolují internetem a které Vám mohou ve Vašich intimních obtížích spíše uškodit.

Na e-gyndě se dočtete mnoho různých příběhů ostatních, které mohou popisovat i konkrétní diagnozy, způsoby léčby či názvy konkrétních léčebných látek. My se Vám budeme snažit takové příběhy uvést do kontextu, poskytnout doplňující informace k daným onemocněním či lidskému zdraví obecně. Kromě toho Vám můžeme pomoci správně porozumět odborným informacím z návodů k použití či souhrnů údajů o přípravcích (např. jak často se má daný produkt používat).

E-gynda však neposkytuje zdravotní služby. Nemůžeme Vám na dálku stanovit diagnózu ani doporučit léčbu. V případě konrétního zdravotního problému doporučujeme se vždy obratit na svého ošetřujícího lékaře.

Příběh  Onapharm

E-gynda je novou iniciativou společnosti Onapharm, která se dlouhodobě věnuje ženskému zdraví. Za vznikem stojí Jirka s Tondou, kteří se jako dva atestovaní lékaři potkali na poli komerční farmacie již v roce 1996 a společně sbírali zkušenosti nejen v medicínském marketingu, ale také v rozvoji businessu, řízení portfolia produktů a vedení lidí. Kromě toho je však spojovala také idea toho, jak dělat věci jinak a touha vytvářet na českém trhu věnovanému lidskému zdraví skutečnou přidanou hodnotu.

Tak se stalo, že spolu v roce 2007 založili firmu a od té doby přivedli na český trh desítky produktů (doplňků stravy, zdravotnických prostředků i léků), jejichž vznik se opírá o detailní vědecké rešerše a kterými odpovídají na skutečné potřeby pacientů, lékárníků i lékařů. Jejich misí však není pouze produkty vymyslet, vyrobit a dostat k pacientům. Nedílnou součásti jejich práce je neustálá edukace odborných pracovníků i koncových spotřebilů. Proto se svým týmem dodnes pravidelně objíždí odborné semináře a kongresy pro lékaře a lékárníky.

Kromě toho se však rozhodli komunikovat napřímo také se všemi ženami (i muži), kteří jejich produkty pravidelně užívají a kteří se na ně obrací se množstvím doplňujících dotazů týkajících se (zejména) ženského zdraví. Jirka proto pravidelně odpovídal na dotazy týkající se plánování těhotenství, vaginálních infekcí či zánětů močových cest prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí či online poraden zřízených na webech jednotlivých produktů. Čím více času, energie a zapálení tomu věnoval, tím více dotazů dostával. A protože spektrum dotazů, popisovaných příběhů a zdravotních obtíží se postupně rozšiřovalo, tématicky překrývalo a mnohá doporučení na sebe vzájemně odkazovala, vznikl nápad na vytvoření jednoho společného místa, kde bude prostor na jakýkoliv dotaz. Místo, kde se bude Jirka moci všem aktivně věnovat, sdílet své zkušenosti, zkušenosti ostatních i odborné články a informace, které mohou pomoci ještě lépe pečovat o vaše intimní zdraví.

MUDr. Jiří Emmer

MUDr. Jiří Emmer

Na gymnáziu jsem nejprve plánoval studium chemie, fyziky nebo matematiky a snil o vědecké a pedagogické cestě, ale nakonec jsem – asi hlavně inspirován mojí matkou, která je velmi úspěšná lékařka - zvolil medicínu. Dodnes mě na ní fascinuje možnost bádání a předávání svých poznatků jiným, ale hlavně strašně rád pomáhám druhým s jejich starostmi.

V letech 1985-1991 jsem vystudoval lékařskou fakultu Karlovy univerzity v Plzni a následně nastoupil do Fakultní nemocnice v Plzni na neurologickou kliniku k profesoru Amblerovi. Zde jsem působil 4 roky a složil atestaci prvního stupně.

Dalších 13 let jsem pracoval ve farmaceutické sféře (Abbott, Zentiva), kde jsem naplno mohl využít svou zálibu ve farmakologii (jsem od malička takový „knihomol“ a zde se snoubí chemie, fyzika, biologie i matematika v jeden vzrušující a komplexní celek) a kde jsem získal spoustu znalostí ve farmakoterapii všemožných lékařských disciplín. Také jsem se v těchto letech poznal s celou řadou lékařů a každý z nich mě svým způsobem obohatil a dodnes obohacuje o své zajímavé pohledy.

Od té doby až dodnes využívám a rozšiřuji tyto zkušenosti ve firmě Onapharm (a jejích nesmělých předchůdcích), kde se věnuji zejména (myšlenkové i praktické) práci na vyvíjení nových produktů (vždy v souladu s aktuálními a někdy i mírně budoucími doporučenými postupy) a posléze se věnuji edukaci a přednášení o nich nejprve vnitrofiremně a pak hlavně externě pro lékaře a lékárníky.

Ještě více o Jirkovi

Jak se stalo, že jsem lékařem v práci i doma? Jsem podruhé ženat, vzal jsem si svou první lásku z gymplu, která nyní působí jako soukromá pediatrička. Společně máme 5 dětí (plus 2 psí holky papilonky). Dohromady 3 dospělé dcery (díky kterým jsem neustále úzce propojen s tématy ženskými i materškými) a 2 pubertální kluky (kteří nám společnými silami připomínají, že ještě není čas zestárnout). No, a jelikož vášeň pro medicínu se skutečně (alespoň u nás) dědí z generace na generaci, tak se nás na rodinných sešlostech, kam dcery přivádí také své partnery – lékaře, snadno sejde hned 9 doktorů u stolu. Není třeba říkat, že snad neexistuje lékařská příhoda, kterou bych ještě neslyšel.

A když se zrovna nezabývám medicínou? Už asi 30 let hraji závodně bridž, dříve jsem se závodně věnoval také deskové hře Go. Jsem věrným fanouškem rocku, pročež je těžké mě vyfotit jinak než v rockovém triku, které se prý na tenhle web nehodí. S kapelou Replay už přes 20 let pravidelně hrajeme a koncertujeme.

Kromě toho mě baví golf, tenis, badminton, stolní tenis a hokej a vůbec mnoho dalších sportů, kterým se aktivně věnuji. I když Tonda mi pravidelně připomíná, že ne tak aktivně, jak bych mohl.  

Co mě trápí

Početí a těhotenství

Potíže s plánováním či průběhem těhotenství a podpora zdravého vývoje Vašeho miminka.
Přečíst dotazy

Hormonální nerovnováha

Projevy hormonální nerovnováhy včetně nepravidelného cyklu, bolestivého PMS či náročného přechodu.
Přečíst dotazy

Problémy močových cest

Chronické i akutní záněty a související problémy zabraňující zdravé funkci močových cest.
Přečíst dotazy

Vaginální potíže

Intimní dyskomfort včetně projevů akutních či opakujících se vaginálních zánětů.
Přečíst dotazy
© 2024 egynda.cz | Všechna práva vyhrazena.
Iniciativa: Onapharm, s.r.o. | Autoři: a JK
menu-circlecross-circle